O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Microsoft anunță Windows 10

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Nov 10, 2013
Messages
316
Reaction score
0
Age
33
Windows 10 va fi lansat spre sfârșitul anului 2015 și e disponibil Technical Preview via Windows Insider Program.

windows_10store.png


Ieri Microsoft a susținut o conferință de presă unde participanții au avut surpriza să afle că Windows 9 “Threshold” nu va exista ci se va trece direct la Windows 10.
Windows 10 va fi un sistem de operare unificat ce va putea fi instalat pe nenumărate sisteme precum smartphone-uri, tablete, laptopuri și PC-uri și va aduce suport pentru Xbox.
Sistemul va include un singur Windows Store pentru toate device-urile și a suferit schimbări la meniul de Start / Charms Menu.
Readuce câteva elemente prezente în Windows 7, are un nou sistem de multitasking și funcție “Snap Assist“.

Virtual-desktop.png


Start-menu.png


 
Last edited:

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Stai asa, a iesit 9 pe piata? Sau inca e in teste?
Cred ca sunt in urma cu noutatile :))
 
Joined
Nov 10, 2013
Messages
316
Reaction score
0
Age
33
Stai asa, a iesit 9 pe piata? Sau inca e in teste?
Cred ca sunt in urma cu noutatile :))
Man intelege-ma corect dar asa informatie era indicata in descriere
"Ieri Microsoft a susținut o conferință de presă unde participanții au avut surpriza să afle că Windows 9 “Threshold” nu va exista ci se va trece direct la Windows 10."
 
Joined
May 4, 2009
Messages
1,419
Reaction score
2
Age
34
Man intelege-ma corect dar asa informatie era indicata in descriere
"Ieri Microsoft a susținut o conferință de presă unde participanții au avut surpriza să afle că Windows 9 “Threshold” nu va exista ci se va trece direct la Windows 10."
Hai, nu, zau ! E un copy/paste si tu deja dai informatii si sfatrui la altii? Fi serios si nu mai da tu atatea expliatii, pun pariu ca nici nu te intereseaza cand apare pe piata sa il comperi ;)

PS : Windows 10,HMMMMM. Nici sa nu te gandesti sa il cumperi inainte sa ai un PC compatibil.
PS2 : Am citit si eu pe un site ca o sa fie cel mai reusit, si nu o sa poata fi piratat ;).Nu prea am inteles eu bine (era in engleza) nu o sa-l superte nici un program sa fie inscriptionat pe un DVD sau USB.
 
Joined
Nov 10, 2013
Messages
316
Reaction score
0
Age
33
Hai, nu, zau ! E un copy/paste si tu deja dai informatii si sfatrui la altii? Fi serios si nu mai da tu atatea expliatii, pun pariu ca nici nu te intereseaza cand apare pe piata sa il comperi ;)

PS : Windows 10,HMMMMM. Nici sa nu te gandesti sa il cumperi inainte sa ai un PC compatibil.
PS2 : Am citit si eu pe un site ca o sa fie cel mai reusit, si nu o sa poata fi piratat ;).Nu prea am inteles eu bine (era in engleza) nu o sa-l superte nici un program sa fie inscriptionat pe un DVD sau USB.
Va fi reusit sau copy paste putin ma intereseaza, am postat acest anunt ca utilizatorii sa fie la curent!
 

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Ai inteles gresit Buzucane.
E deja preview install pe filelist, cum nu poate fi piratat?
 

CLL Anne

mademoiselle
Joined
Feb 9, 2014
Messages
531
Reaction score
0
Preview install e freeware , vedem cand o sa apara varianta finala daca o sa fie sau nu piratat.
 

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
De ce ar face astia de la microsoft ceva freeware? In fine, sunt destule "genii" care sigur vor face pe naiba in patru si v-or pirata OS-ul.
 

youcon

guest
Last edited by a moderator:

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
De ce ar face astia de la microsoft ceva freeware? In fine, sunt destule "genii" care sigur vor face pe naiba in patru si v-or pirata OS-ul.
Previewul e free boss. Si raspunsul e foarte simplu: vor ca timp de un an, pana va aparea varianta finala, sa primeasca feedback-uri din partea utilizatorilor ca sa nu o mai dea in bara cum au facut cu Windows 8. La sfarsit vor putea spune ceva de genul: "fratilor, l-am facut cum ati vrut voi, n-aveti de ce sa mai comentati. Cumparati-l."Era buna ideea daca era aplicata mai demult. In plus, vine cu unificarea tuturor device-urilor cu un singur sistem de operare, implicit va fi un concurent de temut pentru Android.
Restul sunt doar teorii si can-can, nu va mai luati dupa toate prostiile citite pe net.
 
Last edited:
Joined
Mar 18, 2011
Messages
521
Reaction score
0
Problema este in felul urmator: Muti oameni cred ca ceea ce apare nou este si mai bun, nu neaparat.
Poate cei mai multi si sunt convins de asta si-l instaleaza doar pentru a avea ultimul model de Windows, sa se laude amicilor ca are Windows 10.
Dupa parerea mea cel mai bun os este Windows 7 si 8 dar cu cateva minusuri .
 
Joined
Dec 16, 2011
Messages
769
Reaction score
0
Age
27
Location
Laleagane
Problema este in felul urmator: Muti oameni cred ca ceea ce apare nou este si mai bun, nu neaparat.
Poate cei mai multi si sunt convins de asta si-l instaleaza doar pentru a avea ultimul model de Windows, sa se laude amicilor ca are Windows 10.
Dupa parerea mea cel mai bun os este Windows 7 si 8 dar cu cateva minusuri .

Eu folosesc 7 aproape de cand a aparut.
Si nu cred ca o sa renunt curand la el pentru un altul "mai bun", pentru ca m-am obisnuit cu el si e exact ce imi trebuie.
 
Joined
May 4, 2009
Messages
1,419
Reaction score
2
Age
34
Problema este in felul urmator: Muti oameni cred ca ceea ce apare nou este si mai bun, nu neaparat.
Poate cei mai multi si sunt convins de asta si-l instaleaza doar pentru a avea ultimul model de Windows, sa se laude amicilor ca are Windows 10.
Dupa parerea mea cel mai bun os este Windows 7 si 8 dar cu cateva minusuri .
Da,sunt de acord cu tine...dar pentru un asa sistem, de ce sa nu ai si ultimul OS aparut? :
CPU Options
Intel
[SUP]®[/SUP]
Core™ i7-4960X Extreme Processor (6-cores, 15MB Cache,
Overclocked up to 4.3GHz w/TurboBoost)
Operating Systems
Windows
[SUP]®[/SUP]
7 Home Premium (64-bit)
Windows
[SUP]®[/SUP]
7 Professional, 64Bit, English
Windows
[SUP]®[/SUP]
7 Ultimate (64-bit)
Memory
Up to 32GB Quad Channel DDR3
at 1600Mhz
Performance Graphics
NVIDIA
[SUP]®[/SUP]
GeForce
[SUP]®[/SUP]
GTX 780 with 3GB GDDR5
Dual Graphic Options
Dual NVIDIA
[SUP]®[/SUP]
GeForce
[SUP]®[/SUP]
GTX 780 graphics with 6GB total (2x 3GB) GDDR5 - NVIDIA SLI
[SUP]®[/SUP]
Enabled​
3D Capable (Optional),Optional RAID Hard Drive
USB Ports
8

Zic si eu
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top