O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

REZOLVATA Reclamatie admini

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Dec 21, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Nick: Nope PUTERNIKUL
Numele Adminului:
Zic "toti" ca sa atrag atentia. Sa nu fie cu suparare, hai sa facem treaba mai buna!
Motiv:

Bai fratilor, cel mai frumos server de cs2 din romania, avem mod-uri frumoase, avem jucatori... dar NU AVEM VOIE SA FACEM RUSH LA CT pana la 1:10.
Nu stiu care a venit cu ideea de a nu face rush pana la 1:10 (o prostie. striga mult din gameplay. multi jucatori joaca lurk si se duc sa omoare pe la spate dar ma rog...) dar sa zicem ca "aia e" si trebuie sa respectam regula asta de 2 bani.

Daca este regula asta, va rog MULT DE TOT sa faceti training la adminii de pe server. Intru o data pe server pe mirage la CT, fac peak in palace si omor pe unul, si dupa primesc slay. In aceeasi zi, sunt la T si face Nelu Modelu peak in palace pe la 1:30, si cand ii spun la admin pe u@ el zice ca nu e rush, ai voie sa faci peak dar nu mai mult. DE ACORD => sa spuneti asta la toti adminii!! Ca sunt cativa care isi fac ei regulile lor si dau slay aiurea.

Alta faza. Ieri era Overpass, eram la CT si vorbesc pe Voicechat cu un admin sa-l intreb daca am voie connector. Omul zice DA, atat sa nu fac peak... zis si facut, toate bune si frumoase. Am ramas con, am facut kill-uri, fericire mare.
Azi pe la 5:15pm cand era Overpass din nou, intru CT, ma bag connector (fara peak) si imi da un admin slay 🤦‍♂️

Reclamatia asta este un strigat catre moderatorii mai mari, sa se implice mai mult in a oferi "training" de calitate moderatorilor mai mici cand vine vorba despre RUSH la ct si cand se foloseste comanda slay.
REGULILE DE PE SERVER NU SUNT BINE DEFINITE. Luati fiecare harta in parte si trageti o liniuta in paint. Uite, ca sa nu fiu marlan, am sa fac eu prima harta. Mi-a luat 10 secunde. Liniile rosii sunt pana unde ai voie sa faci rush la CT. Folositi acelasi model pentru fiecare harta si publicati pe forum!
As fi propus sa se scoata regula asta de rush dar ma bazez pe experienta dvs

1703179295378.png
 
Joined
Nov 12, 2023
Messages
102
Reaction score
24
Location
Bucharest
Apreciez faptul ca iti aduni eforturile sa faci o reclamatie si sa incerci sa ne faci pe noi sa ne imbunatatim comportamentul si modul de a admina, dar asta nu inseamna ca tu ai liber la rush si la insulte, ca n-am uitat.
Nu ai reusit sa ai conversatie cu Nikishori fara sa-l insulti o data la doua fraze, cu toate ca a avut rabdare si nu ti-a dat nici gag, ai continuat sa tipi pe server si i quote you " ESTI IDIOT?" , "COAIEEEE", etc.

Cat te-ai gandit sa faci postul asta, ai apucat sa te gandesti ca problema ar putea fi la tine? Sau noi ca admini nu mai avem voie sa ne jucam...doar sa ne uitam dupa rush si dupa cum se comporta playerii care stiu ca nu'si pot lua palme prin monitor?

Te rog eu frumos sa-ti vezi lungul nasului, sa mai lasi insultele, in special catre admini si sa-ti mai domolesti stilul de joc cand esti la CT.
 
Joined
Dec 21, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Ba Sarma vezi ca tu esti unul din adminii cu probleme. Esti cu nasul pe sus, marele smecher.
Ti-am dat add, si instant ignore. Dar ma rog... nu decid eu care trebuie sa fie atitudinea corecta al administratorilor :)

In loc sa asisti la problema, atitudinea ta este aia defensiva si sa ignori problema.
In loc sa iei atitudine, tot mie imi zici "sa-ti mai domolesti stilul de joc cand esti la CT."
In loc sa recunosti ca playstyle-ul difera de la player la player, traiesti in lumea ta fantasy.

Si REACTIA MEA, cu lbj vulgar, este una perfect omeneasca. Mi-am asumat gag-ul pe care nu l-am luat (s-a simitit admin-ul si si-a asumat greseala :D).
Si e frustrant sa vezi aceeasi problema repetata de N ori de marii admini.
 
Joined
Nov 12, 2023
Messages
102
Reaction score
24
Location
Bucharest
Ba Sarma vezi ca tu esti unul din adminii cu probleme. Esti cu nasul pe sus, marele smecher.
Ti-am dat add, si instant ignore. Dar ma rog... nu decid eu care trebuie sa fie atitudinea corecta al administratorilor :)

In loc sa asisti la problema, atitudinea ta este aia defensiva si sa ignori problema.
In loc sa iei atitudine, tot mie imi zici "sa-ti mai domolesti stilul de joc cand esti la CT."
In loc sa recunosti ca playstyle-ul difera de la player la player, traiesti in lumea ta fantasy.

Si REACTIA MEA, cu lbj vulgar, este una perfect omeneasca. Mi-am asumat gag-ul pe care nu l-am luat (s-a simitit admin-ul si si-a asumat greseala :D).
Si e frustrant sa vezi aceeasi problema repetata de N ori de marii admini.

Hai sa iti raspund exact cum zice al nostru drag presedinte, pas cu pas.

1. Daca mi-ai dat add, pentru ce mai exact trebuie sa-ti dau si accept?
2. Nu are nimeni nevoie de "observatii" cu nu decizi tu care trebuie sa fie atitudinea corecta, daca ai orice fel de ingrijorare legata de comportamentul adminilor, esti inca o data invitat sa postezi in sectiunea de reclamatii si cu siguranta se va rezolva daca este ceva de rezolvat.
3. Dupa cum spuneam, se vede ca nu ti-ai luat o secunda sa te gandesti la faptul ca s-ar putea sa fi tu problema, nu am nici o atitudine defensiva si nu ignor nici o problema. Problema este ca rush-ul este la bun simt dar dupa cum observi, avem aceasta conversatie minunata. Multi oameni au luat slay,kick si chiar ban 10 minute pentru rush si fara sa fie anuntati si nu au mai facut reclamatie, daca te uiti pe forum, a ta este singura. Tu faci gura literalmente si dupa ce ai fost anuntat ca n-ai voie connector. I rest my case aici.
4. Ce atitudine doresti sa iau cand tu gresesti, tu primesti slay, tu insulti si tot tu faci reclamatie?
5. Playstyle-ul intradevar difera de la player la player, dar daca acel playstyle incalca regulile server-ului, ce ar trebui sa se intample? Sa se schimbe acele reguli deoarece player-ul se crede miezul din dodoasca sau player-ul trebuie sa-si adapteze playstyle-ul la reguli? Daca era anti-rush pus in place, ce faceai? iti exploda playstyle-ul?

Indiferent de faptul ca a gresit sau nu adminul, ai vazut pe vreunul din noi sa jignim playeri fara sa fie in gluma sau sa se cunoasca? Nu stiu de unde si pana unde traiesti tu cu impresia ca limbajul vulgar este o reactie perfect omeneasca, clar nu traim in aceleasi cercuri.

Cum am spus si mai sus, ai vreo problema, ai sectiunea de reclamatii, pe de alta parte, stii ce e si mai frustrant? Sa vezi playerii care stiu regulile si pe care tot prefera sa le incalce pentru kill-uri, aia e si mai trist pe langa frustrant.
 
Joined
Sep 5, 2020
Messages
342
Reaction score
49
Location
Romania
Salut, din ce am inteles problema ta consta in anti-rush si problema cu unii admini. In primul rând daca te ai fi jucat pe sv înainte de apariția cs2 ai stii ca avem un anti-rush (bariere) care ne ajuta sa nu fie măcel pe sv, doar imaginează-ți 40 de playeri cu bunny hop pe mirage fara o bariera, pai se termina runda in 30 de secunde. Faptul ca va plângeți pentru acest anti-rush mi se pare ca nu sunteți conștienți de binele pe care il face, daca vrei sa joci doar 30 de secunde si sa dați toti push unii pe altii ai greșit sv, acest sv este pentru a ne simți bine sa radem intre noi si de ce nu sa ne creem relații de prietenie. Asa ca anti-rush nu e o problema care sa va afecteze cu ceva. Iar daca tot spui de peak uri băieții de la ct au voie sa se pupe cu bariera aia atat timp cat nu trece de ea adică la 1:10 este liber de rush, dar pana atunci te poate culege frumos din palat sau unde mai stai ascuns. Iar cand vine vorba despre admini, nu cred ca te a înjurat niciun admin ba din contra iti vorbea frumos, dar cand începi sa fii tupeist cu un admin si nu vrei sa intelegi, sa nu ai așteptări ca adminii sa iti facă pe plac. Asa ca ar trebuii sa ne bucurăm de toate lucrurile pe care le avem pe sv si sa le apreciem munca oamenilor din spatele acestui proiect. ( daca mai vedeți greșeli gramaticale sau de exprimare lăsați-le acolo, am tras o line si e greu sa mai vad )Șoric moale sa aveti si sărbătorii fericite
 

Chapp

Bucuresti.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS2
Joined
Apr 15, 2017
Messages
3,566
Reaction score
778
Age
30
Location
Bucharest
A zis destule zvr si sarma.
Daca nu esti multumit de cum se comporta adminii legat de antirush sau alte cele chiar nu ma mai consum.
Du te te rog pe alt server sau stai aici si accepta conditiile.
Deja nu ma mai consum sa va explic niste lucruri pe care ar trebui sa le intelegeti fara sa vi se explice
Si va reamintesc ca e un joc, niste pixeli.
Vrei sa dai rush du te la tero si dai rush pana iti ies spumele pe gura
Tc
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top