O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

PROPUNERE 128 tickrate

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

SSlim

leganar
Joined
Apr 15, 2020
Messages
126
Reaction score
3
Location
Braila
Nick : Slim
Admin : da
Propunere : Sa fie mutat hostul pe 128 tick-rate.
Cu ce crezi ca ar ajuta propunerea ta serverul? : Cred ca a venit vremea pentru serverul nostru sa evolueze si comunitatea sa creasca. Vad din ce in ce mai putini playeri pe server si nu e ok. Mai ales cand esti obisnuit ca serverul sa fie full. Nu trebuie 40 de sloturi daca nici macar nu se umplu asa ca 20 de sloturi si un tick-rate de 128 ar mentine serverul 20/20 toata ziua...chiar si noaptea. Ar creste interesul playerilor, cred eu, chiar daca ar trebui sa astepte sa intre pe server. Toata lumea ar avea de castigat, dar depinde doar de fondatori.


Tick Rate-ul defapt descrie cat de des este calculata mecanica jocului intr-o secunda. De exemplu server-ul are 64 de "calculari" intr-o secunda sa decida daca un player e lovit sau nu, 128 fiind dublu este mult mai concret.

Va pup, Slim.
 
Last edited:

Icefrow

leganar
Joined
Jun 2, 2020
Messages
55
Reaction score
0
Propunerea nu este rea ,dar daca se va schimba tick-rateul si vor fi 20 de sloturi o sa scada activitatea de playerii, nu cred ca vor fi mereu 20/20 dar din parte mea aceasta propunere are un mare pro <3
Totul pentru sv sa fie bine <3
 

Cosmindks

leganar
Joined
Sep 10, 2019
Messages
55
Reaction score
0
Age
20
Frate mereu aud playerii ca se plang ca este lag si eu cred la fel ar merita 128 tick-rate ar ajuta foarte mult si eu sunt sigur ca vor intra playerii pentru ca va fi o schimbare enorma a comunitaii noastre mare pro din partea mea
 

STEMII

leganar
Joined
Apr 11, 2020
Messages
38
Reaction score
0
Age
19
Credema ca playeri nu se plang de tick rate se plang ca ala are medkit ca ala are skin etc.
 

ShoKarON

Romania.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS2
Joined
Jul 4, 2015
Messages
969
Reaction score
325
Age
22
Location
Romania
Website
www.csgostats.ro
Salut, personal nu consider ca e nevoie de 128tick, lag-ul(de care zic toti) vine din cauza fps-ului slab al lor acesta apare odata cu nr ridicat de jucatori deoarece este un joc destul de slab optimizat care stie sa foloseasca maxim 2 core-uri de la procesor si acest lucru determina sa
nu iti folosseasca procesorul la maxim cum e in cazul multora de pe server => putine fps-uri. t/c
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top