O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Întrebare [Rezolvat]

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Oct 30, 2010
Messages
903
Reaction score
4
Age
22
Location
Timișoara, Romania
Salut,
Vreau sa achiziționez un nou pc care să meargă jocurile gen FIFA 14, Dayz, Cs Go fără probleme, și vreau să vă întreb dacă acest pc este bunicel: www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/sistem-amd-kabini/
Dacă nu este bunicel dacă a-ți putea să îmi recomandați ceva până în 1500 lei. Și să îmi spuneți cam care este cel mai bun producător de gaming, pe unele site am văzut AMD iar pe altele INTEL.
 

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
Re: Întrebare

"producator de gaming" e impropriu spus, fiecare firma are produsele ei de top in acest domeniu. Eu unul am mai multa incredere pe tot ce tine de INTEL si NVIDIA, acum fiind subiectiv.
Legat de acel PC, nu ti-l recomand. In primul rand, acel procesor e echivalentul unui i3 de generatie mai veche, nu e facut pentru performante in gaming.
A doua "buba" importanta este ca are placa video integrata, ceea ce nu te ajuta deloc daca vrei sa joci ceva cu fps acceptabil si fara sa iti omori nervii.
 
Joined
Oct 30, 2010
Messages
903
Reaction score
4
Age
22
Location
Timișoara, Romania
Re: Întrebare

Atunci un pc bunicel pe care să pot juca și eu jocurile de mai sus cu un fps acceptabil? Vreau bugetul sa fie în jur de 1200 lei.

Edit: ăsta ar fi bunicel?
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/home-1430-intel-g3220-4gb-ddr3-500gb-hdd-r7-240-wi-fi/
 
Last edited:

SkandaL

hall of fame
Joined
Sep 18, 2008
Messages
1,751
Reaction score
39
Location
Cluj-Napoca
Re: Întrebare

Atunci un pc bunicel pe care să pot juca și eu jocurile de mai sus cu un fps acceptabil? Vreau bugetul sa fie în jur de 1200 lei.

Edit: ăsta ar fi bunicel?
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-g...-intel-g3220-4gb-ddr3-500gb-hdd-r7-240-wi-fi/

Dupa cum scrie si in titlu, e sistem Home. Nu poti sa ai asteptari mari in gaming de la un desktop de 1500 lei
Calitate-pret sistemul e ok,dar acel dual core de 300 lei nu o sa se miste prea grozav+ placa video pe gddr3. Iti va rula jocurile mentionate,nu grozav,dar o va face.
LE: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-...ishlist&utm_content=text&utm_campaign=1102862
1600 lei,dar placa video de aici e cu mult peste r7
de asemenea, frecventa ramiilor este mai mare,si cu timpul poti adauga inca o placuta de 4, dual channel =8 gb ram

Daca mai ai nelamuriri sau intrebari,astept reply
 
Last edited:
Joined
Oct 30, 2010
Messages
903
Reaction score
4
Age
22
Location
Timișoara, Romania
Re: Întrebare

Scandal, la ce mi-ai arătat tu mai sus cu 1600 lei trebuie să montez eu piesele, nu? Și pe acel sistem îmi merge FIFA 14, Cs Go, Dayz, și jocuri dinastea la un fps acceptabil?
Edit: acel procesor nu este în stoc, nu ai putea sa îmi faci iarăși lista asta cu un alt procesor acceptabil până în 300 lei? Mulțumesc.
 
Last edited:

SkandaL

hall of fame
Joined
Sep 18, 2008
Messages
1,751
Reaction score
39
Location
Cluj-Napoca
Re: Întrebare

Scandal, la ce mi-ai arătat tu mai sus cu 1600 lei trebuie să montez eu piesele, nu? Și pe acel sistem îmi merge FIFA 14, Cs Go, Dayz, și jocuri dinastea la un fps acceptabil?
Edit: acel procesor nu este în stoc, nu ai putea sa îmi faci iarăși lista asta cu un alt procesor acceptabil până în 300 lei? Mulțumesc.

1: pot,revin putin mai tarziu
2: acea placa video este mult mai buna pentru jocuri fps gen cs go, decat cea din linkul tau
3: nu inteleg ce e greu in a monta niste piese in surube dar, daca mergi la un service si le dai de un pachet de tigari, iti monteaza aia piesele in 10 minute..sau,tinand cont ca piesele sunt de la pcgarage, iti pot monta aia sistemul


LE: deci, la wishlistul de mai sus, adaugi acest procesor:
http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/pentium-dual-core-g3240-31ghz-box/
 
Last edited:
Joined
Oct 30, 2010
Messages
903
Reaction score
4
Age
22
Location
Timișoara, Romania
Re: Întrebare

Mersi mult, ori cumpăr ce mi-ai arătat tu mai sus ori îi spun la taică-meu să îmi ia un pc de gaming de afară că îi șofer de tir și poate îi ceva ofertă. Rămân dator. Se poate da t/c.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top