O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Te-ai intrebat vreodata care este smarpthone-ul cu cea mai buna baterie?

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Apr 1, 2009
Messages
998
Reaction score
67
Age
29
Location
Arad

Surpriza mare. Care e smartphone-ul cu cea mai buna baterie in acest moment?


surpriza-mare-care-e-smartphone-ul-cu-cea-mai-buna-baterie-in-acest-moment_1_size1.jpg



Cum ar arata piata telefoanelor daca toate ar avea aceeasi capacitate a bateriei? Vezi raspunsul​
Cei de la Phone Arena au facut un top al smartphone-urilor de pe piata in acest moment in functie de durata de viata a bateriei. 2014 a fost un an in care producatorii au lucrat foarte mult la acest capitol, incercand sa impresioneze nu numai prin display-ul oferit, numarul de GB de RAM sau camera foto.​
Au ales cele mai populare telefoane lansate in ultimul an si au facut o formula simpla pentru a stabili care are cea mai buna baterie. Nu a fost alcatuit topul in functie de durata de viata a bateriei, ci pur si simplu care ofera cel mai mult. E ca si cum, la un concurs de masini, toti pilotii ar conduce acelasi tip de masina, iar rezultatul ar fi decis numai de abilitatile pilotului. Pentru asta, au calculat care ar fi media numarului de mAh luand in calcul toate telefoanele.
Rezultatul arata ca cei de la Sony au reusit sa-si optimizeze cel mai bine telefoanele varf de gama.


surpriza-mare-care-e-smartphone-ul-cu-cea-mai-buna-baterie-in-acest-moment.jpg

 

SkandaL

hall of fame
Joined
Sep 18, 2008
Messages
1,751
Reaction score
39
Location
Cluj-Napoca
Pentru mine Samsung Galaxy Note 4 are cea mai bune baterie de pe piata :)

Daca nu ai folosit SONY/LG/Iphone, si ai detinut doar SAMSUNG,nu zice ca are cea mai buna baterie.Atata timp cat nu ai cel putin 2 telefoane intre care sa faci comparatie ( sa le utilizezi in aceleasi aplicatii/taskuri) ,degeaba.
Detin un nexus 5 si garantez ca bateria tine mai mult decat la Note4,deci,cum facem sa fie bine?:)
 
Joined
Aug 23, 2011
Messages
692
Reaction score
1
Location
Bucuresti
Am avut iPhone de la 3gs pana la 5s,care l-am dat alaltaieri,bateria la iphone daca dadeam drumul la 3g nu ma tinea nici 3 ore,poate astea 3 ore trase de par,si le-am avut pe toate cumparate din magazin nu luate de la bisnitari,am avut si un Galaxy s4 ,asta cumparat de la un prieten si ma tinea lejer 5-6 ore bateria si cu net aprins,acum ma gandesc sa avansez sa imi iau un Htc one m8,ceva nou,design frumos,am auzit ca li s-au marit si autonomia bateriei,parerea mea ca orele alea sunt cam trase de par,doar daca nu am inteles eu gresit si sunt orele pe care il folosesti doar trimitiand mesaje si sunand.Concluzia,clar telefoanele android au bateriile mai puternice decat cei de la Apple.
 
Last edited:
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top