O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

RESPINSA Propunere background forum

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

youcon

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 18, 2008
Messages
953
Reaction score
726
Location
all jet, no lag!
Salut! Din ce motiv ai dori aceasta schimbare? Ai intampinat probleme de navigare sau vizuale din cauza culorii?
 
Joined
Apr 5, 2021
Messages
375
Reaction score
353
Age
25
Location
Hell
Mai mult din cauza avatarelor/semnaturilor sau lucrarile pe care le fac, uneori folosesc border negru si nu se observa asa cu mi as dori dar nu e o problema mare .
 

Kiwi

hall of fame
Joined
Mar 19, 2021
Messages
1,009
Reaction score
1,072
Location
Apartments, Mirage
Website
discord.gg
Motivul pentru care nu se vede borderul ala care ai incercat in semnatura e ca am o mare banuiala ca ai bagat un drop shadow care l-ai lasat in blend mode tot pe multiply , in proiectul de photoshop poate il vezi mai nuantat , dar imediat dupa ce ai dat save nu se mai vede exact ca inainte cand il aveai in proiectul de photoshop , in general la imagini cu fundal transparent colturile vor functiona in modul urmator ,editorul de poze se va uita la pixeli si o sa ramana cu urmatoarele valori : culoare si transparenta , nu o sa mai existe niciun blend mode pe pixelii aia de la colturi , uite si in imaginea ta ca abia se observa un border cand e pe fundal gri spre alb : https://i.postimg.cc/Qdww7vTs/darks3r.png

Daca vrei imagini cu drop shadow in spate la semnatura , pune pe blend mode normal si as prefera cu 100% opacitate sa n-ai suprize , SAU : poti pune fundalul pe poza #070709 si simulezi ca imaginea e transparenta dar defapt ai acelasi fundal ca si postul

Incercare cu varianta 1 :
darks3r-(1).png

Poate te mai ajuta si schema sa ai semnatura intr-un quote , gen asa :

 
Joined
Apr 5, 2021
Messages
375
Reaction score
353
Age
25
Location
Hell
@KiwiOneUp semnatura mea e un render nu are legatura cu ce voiam sa spun 🤣🤣 ma refeream stric la border am facut un avatar postat la mine in portofoliu nu mai stiu care dar nu se vede deoarece intreg background ul e pe negru iar acel border nu se vede
Mai exact e un stroke pus pe marginea imaginii bagata culoarea negru in el ca sa para un border am sa iti arat intr o partajare cand avem timp si ai sa intelegi , din pacate acum sunt la munca
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top